Czasem zwykłe mycie włosów to za mało, by oczyścić skórę z resztek kosmetyków czy sebum. Z tym problemem łatwo uporasz się dzięki peelingowi głowy. Jednak oczyszczanie to nie jedyna zaleta tego pielęgnacyjnego zabiegu. Czas, byś poznała je wszystkie!
Nie ma chyba kobiety, która nie słyszałaby o peelingu do twarzy i nie stosowała go regularnie. Peeling skóry głowy natomiast wciąż dla wielu z nas jest zagadką. Po co mi to wszystko? Jak pozbyć się drobinek? Czy to nie nasili mojego łupieżu? Albo nie sprawi, że włosy szybciej będą się przetłuszczać? Na pewno w pierwszej chwili zadałaś sobie choć jedno z tych pytań. Gwarantujemy, że odpowiednio przeprowadzony peeling skóry głowy daje efekty, o jakich nawet Ci się nie śniło!
- Oczyszcza skórę głowy i ujścia mieszków włosowych
- Reguluje wydzielanie sebum
- Unosi włosy u nasady
- Poprawia ukrwienie skóry i stymuluje włosy do wzrostu
Tego typu zabieg możesz oczywiście wykonać u specjalisty, ale skuteczność peelingu skóry głowy przeprowadzonego w domowych warunkach jest równie wysoka, a przy tym o wiele bardziej przyjazna dla portfela. Możesz do tego celu użyć gotowego kosmetyku z drobinkami, przeznaczonego do oczyszczania skalpu. Inną opcją jest zrobienie peelingu samodzielnie. Nie martw się, to dziecinnie proste, a do tego ekonomiczne. Gwarantujemy, że w domu znajdziesz wszystkie potrzebne Ci składniki. Wystarczy, że wymieszasz w równych proporcjach oliwę z oliwek z brązowym cukrem. Taki peeling sprawdzi się w przypadku bardzo suchych włosów u nasady: nawilży skórę głowy, a kryształki cukru dokładnie „wymiotą” ze skóry martwy naskórek i brud. Ponadto oliwa sprawi, że cukier nie będzie się tak szybko rozpuszczać.
Możesz też wymieszać porcję szamponu nawilżającego bądź oczyszczającego z dwiema bądź trzema łyżkami cukru i taką miksturą masować skórę głowy. Domowy peeling skóry głowy z dodatkiem cukru jest wygodny, bo łatwo resztki spłukać z włosów. Cukier ma jednak także swoje wady – dość szybko rozpuszcza się w szamponie, dlatego musisz działać sprawnie bądź dodać do całości odrobinę ulubionego olejku. Zamiast cukru możesz także łączyć szampon z solą bądź kawą. Kofeina dodatkowo będzie stymulować włosy do wzrostu, co zrekompensuje Ci fakt, że nie tak łatwo pozbędziesz się resztek fusów.
- Zacznij od umycia włosów szamponem oczyszczającym. Dokładnie spłucz pianę
- Nałóż na nasadę mieszankę peelingującą bądź kosmetyk i okrężnymi ruchami masuj głowę przez około 3 minuty
- Spłucz włosy, pozbywając się resztek peelingu
- Jeśli nie udało Ci się pozbyć wszystkich drobinek, ponownie umyj włosy szamponem, najlepiej nawilżającym
- Nałóż odżywkę na włosy na całej ich długości, a następnie spłucz ją i stylizuj włosy jak zwykle
Peeling głowy to zabieg o wielu zaletach, nie da się jednak ukryć, że jego działanie jest dość silne, w związku z czym nie należy go powtarzać zbyt często. Odstęp rzędu 10-14 dni będzie w sam raz. Jeśli na co dzień używasz wielu produktów stylizacyjnych, a Twoim najlepszym przyjacielem jest suchy szampon, możesz stosować peeling skóry głowy w domowych warunkach raz na tydzień. Aby uniknąć podrażnień skóry, tarcie powinno być naprawdę delikatne. Lekkie mrowienie tuż po jest natomiast zjawiskiem dość naturalnym i o ile nie utrzymuje się dłużej niż przez kilka minut, nie należy się nim niepokoić.